Tłumaczenia bez granic.

Zadzwoń: 33 444 6 321 lub napisz
Wycena tłumaczenia w 30 minut

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Jakie dokumenty samochodowe tłumaczymy?

Tłumaczenie dokumentów samochodowych wymagane jest do rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Skompletowanie właściwych dokumentów pojazdu do rejestracji na pewno przyspieszy cały proces. W celu zarejestrowania samochodu sprowadzonego z zagranicy niezbędne jest tłumaczenie tylko niektórych dokumentów. Warto wiedzieć, które dokumenty samochodowe należy tłumaczyć, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Wymagania poszczególnych urzędów w kwestii konkretnych dokumentów potrzebnych do rejestracji samochodu sprowadzonego mogą się różnić. Zalecamy kontakt z właściwym Wydziałem Komunikacji, w celu sprawdzenia, które dokumenty samochodowe należy tłumaczyć. Niejednokrotnie pozwoli to na oszczędność sięgającą nawet kilkudziesięciu złotych.

W praktyce, najczęściej wykonujemy tłumaczenie następujących dokumentów samochodowych, które wymagane są do rejestracji pojazdu sprowadzonego:

Dokumenty samochodowe niemieckie

Niemiecki dowód rejestracyjny

Tłumacząc niemieckie dokumenty samochodowe wykonujemy tłumaczenie briefu (mały + duży) oraz umowę kupna sprzedaży lub fakturę zakupu. Duży brief (niem. Zulassungsbescheinigung Teil II) jest najczęściej rozmiaru A4. Mały brief (niem. Zulassungsbescheinigung Teil I) jest książeczką, którą składa się na 3 części. Oba briefy są koloru zielonego. Tłumaczenie dokumentów samochodowych niemieckich wykonujemy w 24 godziny w bardzo korzystnych cenach rozliczanych "za dokument". Jak wyglądają poszczególne dokumenty samochodowe niemieckie i jaka będzie cena tłumaczenia niemieckiej samochodówki możesz sprawdzić pod linkiem: niemieckie dokumenty samochodowe

Dokumenty samochodowe czeskie

Czeski dowód rejestracyjny

Dokumenty samochodowe czeskie tłumaczymy w naszym Biurze tłumaczeń w dobrej cenie i w krótkim czasie. Tłumacz przysięgły języka czeskiego w Cieszynie wykonuje tłumaczenia dokumentów samochodowych w trybie ekspresowym (do 24 h), a gotowe tłumaczenie możesz odebrać w siedzibie Biura Tłumaczeń Nexus w Cieszynie lub zamówić dostawę tłumaczenia za pośrednictwem kuriera.
Do rejestracji samochodu sprowadzonego z Czech najczęściej wymagane jest tłumaczenia czeskiego dowodu rejestracyjnego (cz. Osvědčení o registrace vozidla čast I), tłumaczenie czeskiego dowodu technicznego (cz. Osvědčení o registrace vozidla čast II.Technický průkaz) oraz umowy kupna-sprzedaży pojazdu lub faktury zakupu.
Cena tłumaczeń samochodowych dokumentów czeskich oferowana przez nas jest jedną z najniższych na rynku. Wzory dokumentów i konkretną cenę możesz sprawdzić pod linkiem. Ostateczną wycenę oraz termin realizacji tłumaczenia uzyskasz w 30 minut, przesyłając skan dokumentów samochodowych bezpośrednio do naszego Działu Obsługi Klienta.

Dokumenty samochodowe duńskie

Jak wygląda nowy dowód rejestracyjny duński?

Duński dowód rejestracyjny

W Danii obowiązują nowe unijne dowody rejestracyjne (Registreringsattest), które składają się z dwóch części i obejmują jedną kartę formatu A4.
Duńskie dokumenty samochodowe zawierają podstawowe informacje o pojeździe oraz dacie rejestracji pojazdu. Oprócz nowych dowodów rejestracyjnych duńskich nadal funkcjonują stare dowody rejestracyjne. Aby zarejestrować samochód sprowadzony z Danii w Polsce należy wykonać tłumaczenie poświadczone dowodu rejestracyjnego i umowy kupna/faktury zakupu pojazdu, które następnie składamy we właściwym wydziale komunikacji. Informacje o komplecie dokumentów wymaganych do rejestracji udzielane są przez wydział komunikacji, natomiast nasze Biuro tłumaczeń ekspresowo i w konkurencyjne cenie wykona tłumaczenie przysięgłe. Tłumaczenie duńskich dokumentów samochodowych wykonujemy w 24 godziny w bardzo korzystnych cenach rozliczanych "za dokument". Jak wyglądają poszczególne dokumenty samochodowe duńskie i jaka będzie cena tłumaczenia duńskiej samochodówki możesz sprawdzić pod linkiem: duńskie dokumenty samochodowe

Dokumenty samochodowe francuskie

Francuski dowód rejestracyjny

Przy rejestracji samochodu sprowadzonego z Francji wymagane jest tłumaczenie dowodu rejestracyjnego (fr. Certificat d'immatriculation) oraz umowy kupna-sprzedaży pojazdu lub faktury zakupu. Oferujemy konkurencyjne ceny tłumaczeń dokumentów samochodowych z Francji i ekspresowe terminy realizacji. Szczegóły poznasz pod tym linkiem.

Dokumenty samochodowe z innych krajów

Tłumaczenie dokumentów samochodowych to jeden z modułów tłumaczeń, które oferujemy. Przykłady, które wymieniliśmy to dokumenty samochodowe pojawiające się najczęściej. Poszukując informacji o innych krajach lub innych dokumentach kliknij ceny tłumaczeń dokumentów samochodowych. Znajdziesz tam wzory większości dokumentów samochodowych wymaganych do rejestracji pojazdu sprowadzonego.

NASI PARTNERZY

zapisz

wypisz

© 2022 - Biuro Tłumaczeń Nexus – Spersonalizowane usługi tłumaczeniowe - Nasze specjalizacje: tłumaczenia przysięgłe | tłumaczenia techniczne | tłumaczenia medyczne| tłumaczenia finansowe | tłumaczenia bankowe| tłumaczenia do publikacji | tłumaczenia ekspresowe - Nasze placówki: Bielsko-Biała | Cieszyn | Skoczów | Katowice

Formularz
wyceny

Skorzystaj z poniższego formularza w celu otrzymania błyskawicznej i niezobowiązującej wyceny tłumaczenia.

CONTACT_ALERT_NAME

CONTACT_ALERT_EMAIL

CONTACT_ALERT_SUBJECT_LIST

CONTACT_ALERT_CODE_CITY

CONTACT_ALERT_COMPANY

CONTACT_ALERT_INFO

Załącz plik w odpowiednim formacie (niedozwolone są HTML, PHP i pliki powyżej 10MB)

Załącz plik (ZIP)Wybierz

WYŚLIJ ZAPYTANIE

* - pola obowiązkowe

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies