Tłumaczenia bez granic.

Zadzwoń: 33 444 6 321 lub napisz
Wycena tłumaczenia w 30 minut

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń specjalistycznych, do których realizacji, oprócz odpowiedniego wykształcenia filologicznego, konieczna jest również znajomość odpowiedniej tematyki branżowej.
Dlatego też, wśród naszych tłumaczy znajdują się osoby mogące pochwalić się nie tylko wykształceniem językowym, ale również kierunkowym (z zakresu energetyki, budownictwa, informatyki, inżynierii, mechaniki, transportu, itp.) lub zawodowym doświadczeniem w branżach technicznych lub przemysłowych.
Wbrew powszechnej opinii panującej na temat tłumaczeń technicznych, ich wykonanie nie zależy jedynie od znajomości typowej dla tego rodzaju tłumaczeń terminologii. Tłumacząc teksty o tematyce technicznej należy pamiętać nie tylko o właściwym przekładzie terminologii, ale trzeba również wziąć pod uwagę odbiorcę danego tłumaczenia. Tłumacz techniczny przetłumaczy dany tekst inaczej, w zależności od tego czy zlecony tekst tłumaczenia jest przeznaczony dla czytelnika nieposiadającego specjalistycznej wiedzy, któremu zależy na uzyskaniu informacji o funkcjonowaniu urządzenia (np. czytelnik instrukcji obsługi), a inaczej jeżeli tekst zlecenia będzie przeznaczony dla czytelnika o zaawansowanej znajomości tematu oraz który jest w stanie zrozumieć nietypowe pojęcia zawarte w tłumaczeniu (np. karty charakterystyki).
Ze względu na swoją niecodzienną naturę tłumaczenie techniczne bywa pracochłonne i wymaga odpowiednio wyższych kwalifikacji, jednak w naszym Biurze tłumaczeń jesteśmy w stanie zagwarantować ich szybką i bezproblemową realizację.

Dzięki temu, że biegłość językowa naszych tłumaczy idzie w parze z ich wiedzą, wykształceniem i doświadczeniem nabytym w danej branży, jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu profesjonalne tłumaczenia techniczne, w następujących dziedzinach:
- tłumaczenia z dziedziny budownictwa,
- tłumaczenia z dziedziny energetyki,
- tłumaczenia z dziedziny motoryzacji,
- tłumaczenia w zakresie produkcji przemysłowej,
- tłumaczenia dla przemysłu chemicznego, metalurgicznego, przetwórczego, itp.,
- tłumaczenia w zakresie transportu, logistyki i wiele innych.

W zakresie tłumaczeń technicznych wykonujemy:

- tłumaczenia instrukcji obsługi,
- tłumaczenia instrukcji montażowych,
- tłumaczenia instrukcji konserwacji,
- tłumaczenia kart charakterystyki,
- tłumaczenia dokumentacji przetargowej,
- tłumaczenia rysunków technicznych,
- tłumaczenia projektów konstrukcyjnych,
- tłumaczenia kosztorysów i inne.

Jako Zespół Tłumaczy oferujemy tłumaczenia techniczne do przetargów wykonywane w krótkich terminach. Jest to spersonalizowana usługa translatorska wykonywana profesjonalnie i terminowo.

W zakresie jakich języków realizujemy tłumaczenia techniczne?

Tłumaczenia projektów technicznych realizowanych przez nasze Biuro tłumaczeń to najczęściej tłumaczenia techniczne w zakresie języka angielskiego lub tłumaczenia techniczne w zakresie języka niemieckiego. Efektem przygranicznej lokalizacji naszego Biura tłumaczeń (Cieszyn) jest również mnogość tłumaczeń technicznych w języku czeskim i słowackim, które realizujemy dla naszych Klientów praktycznie każdego dnia. To jednak nie wszystko. Zespół tłumaczy specjalistycznych, który stworzyliśmy przez kilkanaście lat obecności na rynku tłumaczeń realizuje tłumaczenia techniczne praktycznie ze wszystkich języków europejskich. Tłumaczenia techniczne w języku rumuńskim, instrukcje obsługi w języku chorwackim czy publikacje branżowe w języku szwedzkim nie są nam obce.

NASI PARTNERZY

zapisz

wypisz

© 2022 - Biuro Tłumaczeń Nexus – Spersonalizowane usługi tłumaczeniowe - Nasze specjalizacje: tłumaczenia przysięgłe | tłumaczenia techniczne | tłumaczenia medyczne| tłumaczenia finansowe | tłumaczenia bankowe| tłumaczenia do publikacji | tłumaczenia ekspresowe - Nasze placówki: Bielsko-Biała | Cieszyn | Skoczów | Katowice

Formularz
wyceny

Skorzystaj z poniższego formularza w celu otrzymania błyskawicznej i niezobowiązującej wyceny tłumaczenia.

CONTACT_ALERT_NAME

CONTACT_ALERT_EMAIL

CONTACT_ALERT_SUBJECT_LIST

CONTACT_ALERT_CODE_CITY

CONTACT_ALERT_COMPANY

CONTACT_ALERT_INFO

Załącz plik w odpowiednim formacie (niedozwolone są HTML, PHP i pliki powyżej 10MB)

Załącz plik (ZIP)Wybierz

WYŚLIJ ZAPYTANIE

* - pola obowiązkowe

Niniejsza strona używa plików Cookies i innych technologii. Korzystając dalej z serwisu, wyrażasz zgodę na politykę Prywatności i plików Cookies